KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15841033
nr 1584 1033
Gerhard Wihlborg
(1897-1982), Sverige
Oljemålning, Gerhard Wihlborg (1897-1982), Finsk Soldat. Signerad, daterad -42. Olja på duk, 71x55 cm, yttermått inklusive ram. 91x74 cm
Gerhard Wihlborg, svensk målare född i Löderup 1897, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:38:12
11/12 15:04:05
Gerhard Wihlborg
Läs mer om Gerhard Wihlborg